Logo Jarmarku Bożonarodzeniowego
17 listopada, 2023

Wirujące beczki nowością Jarmarku Bożonarodzeniowego!

Jarmark Bożonarodzeniowy zyskuje w 2023 roku nową rodzinną atrakcję. „Wirujące beczki” dostarczą dreszczyku emocji i rozgrzeją w zimowy dzień każdego poszukiwacza przygód. Spinning coaster znajdzie się w Zakątku Świątecznych podróży z AmberSky na Targu Węglowym. O atrakcje dla odwiedzających w dniach  24 listopada – 23 grudnia zadbał główny sponsor Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku: Koło Widokowe AmberSky i Karuzela Gdańska.

W tym roku odwiedzającym Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku świat zawiruje jak śnieżynka. Wszystko za sprawą nowej atrakcji, która właśnie została zbudowana na Targu Węglowym.  Jej główna konstrukcja ma różną wysokość – tor zawija się w ósemkę, po której jadą wagoniki – beczki. Wagoniki dodatkowo wirują wokół własnej osi z różną prędkością, w zależności od liczby pasażerów i ich wagi, co sprawia, że każda podróż spinning coasterem – bo tak fachowo nazywa się atrakcja – jest nieprzewidywalna, ekscytująca i dostarcza nowych wrażeń.

Charakterystyką rollercoastera typu spinning coaster jest poruszanie się zestawu wagoników w rzędzie po torze do przodu z jednoczesnym obracaniem wagonika wokół własnej osi. Za wprowadzenie w ruch wagoników odpowiada zestaw 12 silników elektrycznych współpracujących synchronicznie, służących do wyciągnięcia wagoników w górę i grawitacyjny szybki zjazd. Jednocześnie z atrakcji skorzystać może 16 osób, a czas przejazdu to około 3 minuty. Minimalny dopuszczalny wzrost dla pasażerów spinning coastera to 95 cm.

„Wirujące Beczki” na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku będzie można znaleźć w strefie ”Zakątek Świątecznych podroży z AmberSky” obok znanych i lubianych tradycyjnych jarmarkowych atrakcji  – Karuzeli Gdańskiej i symulatora VR „Magiczne sanie św. Mikołaja”, który znajduje się w tematycznym domku wraz z „Gadającą skrzynką Katarzynką” na listy do św. Mikołaja. Czwartym elementem zakątka jest koło AmberSky – atrakcja całoroczna, znajdująca się na Ołowiance.

Wszystkie wymienione atrakcje są płatne. Koszt pakietu na atrakcje strefy „Zakątek Świątecznych Podróży AmberSky”, które znajdują się na Jarmarku na Targu Węglowym (spinning coaster „Wirujące Beczki”, Sanie św. Mikołaja – symulator lotu VR oraz Karuzela Gdańska) to 50 zł.

Ceny na pojedyncze atrakcje:

  • Karuzela Gdańska – 15 zł (z Kartą Mieszkańca lub Kartą Gdańskiej Dużej Rodziny – 13 zł)
  • Sanie św. Mikołaja –  18 zł (z Kartą Mieszkańca lub Kartą Gdańskiej Dużej Rodziny – 15 zł)
  • Wirujące Beczki – 25 zł (z Kartą Mieszkańca lub Kartą Gdańskiej Dużej Rodziny – 22 zł)

Koszt pakietu wzbogaconego o wejściówkę na koło widokowe AmberSky na Ołowiance to 85 zł – bilety normalny i 75 zł – bilet ulgowy.

Jeden z najpiękniejszych europejskich jarmarków bożonarodzeniowych – według plebiscytu European Best Christmas Markets 2023 – wystartuje 24 listopada i potrwa przez cztery tygodnie – do 23 grudnia. Tradycyjnym punktem stanie się Targ Węglowy, gdzie będzie można znaleźć nie tylko atrakcje jarmarkowe, ale także strefę gastronomiczną oraz część strefy handlowej. Świątecznych upominków będzie można poszukać również przy ulicach Tkackiej i Bogusławskiego oraz w Zbrojowni. Jarmark zagości również w Katowni.

Dowiedz się więcej o Zakątku Świątecznych Podróży z AmberSky

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku
© 2023 Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
Ilustracja przedstawiająca Jarmarkowego Renifera