Logo Jarmarku Bożonarodzeniowego

Zakątek Świątecznych Podróży AmberSky!

Tradycyjne atrakcje jarmarkowe można w tym roku wzbogacić o cały „pakiet” beztroskiej zabawy, śmiechu i lekkiego dreszczyku emocji. Na odwiedzających Jarmark Bożonarodzeniowy czeka bowiem Zakątek Świątecznych Podróży AmberSky: Domek Elfów z saniami Świętego Mikołaja, Gdańska Karuzela, Koło Widokowe na Ołowiance i nowość tego sezonu: spinning coaster - Wirujące Beczki. W przedświątecznej bieganinie warto znaleźć czas na chwile radosnego zapomnienia i zabawy w gronie rodziny i przyjaciół. Jeden wspólny bilet ułatwi skorzystanie z wszystkich atrakcji.

Jarmarkowa nowość - Wirujące Beczki!

Odwiedzając Jarmark Bożonarodzeniowy i Zakątek Świątecznych Podróży z AmberSky warto w tym roku zacząć „z przytupem” od nowej atrakcji o nazwie „Wirujące Beczki”. Rodzinna atrakcja typu spinning coaster dostarczy dreszczyku emocji i rozgrzeje w zimowy dzień zarówno małych jak i dużych poszukiwaczy przygód.

Głowna konstrukcja atrakcji – tor zawija się w ósemkę o różnej wysokości, po której jadą wagoniki - beczki. Wagoniki dodatkowo wirują wokół własnej osi z różną prędkością w zależności od liczby pasażerów i ich wagi, co sprawia, ze każda podróż coasterem jest nieprzewidywalna, ekscytująca i dostarcza nowych, niezapomnianych wrażeń.

Za wprowadzenie w ruch wagoników odpowiada zestaw 12 silników elektrycznych współpracujących synchronicznie, służących do wyciągnięcia wagoników w górę i grawitacyjny szybki zjazd. Jednocześnie z atrakcji skorzystać może 16 osób, a czas przejazdu to około 3 minuty. Minimalny dopuszczalny wzrost dla pasażerów spinning coastera to 95 cm.

Osoba robi zdjęcie przy ściance fotograficznej na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Karuzela, karuzela na Jarmarku rozwesela

Chwile oddechu można złapać podczas romantyczno-nostalgicznej przejażdżki Gdańską Karuzelą. To przyjemność nie tylko dla dzieci, choć one korzystają z tej atrakcji najchętniej. Niezależnie jednak, czy wirujemy na karuzeli razem z naszymi pociechami, przyjaciółmi, czy tylko podziwiamy ich zabawę Karuzela cieszy oko pięknymi figurami, zdobieniami i oświetleniem. Powstała we włoskiej manufakturze i wszystkie elementy są ręcznie malowane. Rusza się płynnie i z gracją, choć warto wiedzieć, że całość waży… 15 ton. Jednorazowo z atrakcji może skorzystać 30 osób, a przejażdżka trwa kilka minut.

Jak Św. Mikołaj dostarcza prezenty?

Spacerkiem, tuż obok Karuzeli czeka na jarmarkowych gości Domek Elfów, a w nim spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wystarczy wsiąść do SAŃ ŚW. MIKOŁAJA, założyć „magiczne” okulary VR i na własne oczy przekonać się w jaki sposób Mikołaj dostarcza prezenty do wszystkich ludzi na świecie w zaledwie jedną noc! To bardzo dynamiczne doświadczenie, bo Mikołaj musi się spieszyć, więc sanie pędzą oddając wiernie uczucie prędkości, zakrętów i przechyłów. Świat wirtualnej przygody uwodzi zmysły i na chwilę możemy poddać się wrażeniom wspólnej podróży w przestworzach razem ze Świętym Mikołajem. Na odwiedzających atrakcję czekają do wyboru aż dwa filmy prezentujące wirtualny świat z widokiem 360 stopni. Tuż przed Domkiem Elfów spotkać można „Gadającą skrzynkę Katarzynkę” na listy do Św. Mikołaja.

Jarmarkowe Dziadki  do Orzechów
Osoba robi zdjęcie przy ściance fotograficznej na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Świetlno-muzyczne show – tego nie można przegapić

Na koniec emocjonującego popołudnia warto udać się spacerem wzdłuż Motławy na Ołowiankę, czyli w okolice koła widokowego AmberSky, z którego możemy podziwiać niezapomnianą panoramę Gdańska.

Każdego wieczoru na zakończenie Jarmarku można będzie obejrzeć świetlno-muzyczne show, czyli zsynchronizowane widowisko, w którym dźwięki i światła harmonijnie współgrają tworząc niepowtarzalną atmosferę i wielowarstwową opowieść. Pokaz świetlno-muzyczny trwa około 6 minut.

Wszystkie wymienione atrakcje są płatne.
Koszt pakietu na atrakcje strefy „Zakątek Świątecznych Podróży AmberSky”, które znajdują się na Jarmarku na Targu Węglowym (spinning coaster „Wirujące Beczki”, Sanie św. Mikołaja – symulator lotu VR oraz Karuzela Gdańska) to 50 zł.

Ceny na pojedyncze atrakcje:
Karuzela Gdańska – 15 zł (z Kartą Mieszkańca lub Kartą Gdańskiej Dużej Rodziny – 13 zł)
Sanie św. Mikołaja - 18 zł (z Kartą Mieszkańca lub Kartą Gdańskiej Dużej Rodziny – 15 zł)
Wirujące Beczki – 25 zł (z Kartą Mieszkańca lub Kartą Gdańskiej Dużej Rodziny – 22 zł)

Koszt pakietu wzbogaconego o wejściówkę na koło widokowe AmberSky na Ołowiance to 85 zł – bilety normalny i 75 zł – bilet ulgowy.
Atrakcje w Zakątku Świątecznych Podróży AmberSky zapewniają nasi sponsorzy główni:
Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku
© 2024 Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
Ilustracja przedstawiająca Jarmarkowego Renifera