19 listopada – 24 grudnia, 
Godziny otwarcia: 

od niedzieli do czwartku w godz. 12:00 – 20:00
od piątku do soboty w godz. 12:00 – 21:00

Bajkowe iluminacje, smakołyki, oryginalne prezenty i świąteczna atmosfera. Na Targ Węglowy powraca Jarmark Bożonarodzeniowy! 

Od 19 listopada do 24 grudnia, przez 5 tygodni w historycznym centrum Gdańska poczuć będzie można wyjątkowy, świąteczny klimat!

Zgodnie z wieloletnią tradycją oferta Jarmarku oparta będzie na produktach wykonywanych przez lokalnych przedsiębiorców. Nie zabraknie regionalnych artykułów spożywczych i smakołyków powstających na bazie rodzinnych receptur. Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy zaskoczy także stałych bywalców. Zobaczymy piękne iluminacje, nowe figury świetlne, poznamy tematyczne zakątki, pachnącą nowością karuzelę wenecką, a świąteczne kramy spotkamy na Targu Węglowym, a także spacerując na sąsiadujących z targiem uliczkach Tkackiej i Bogusławskiego oraz w tunelu Targ Węglowy - Forum Gdańsk.


Odwiedź wszystkie Świąteczne Zakątki!
Podczas tegorocznego Jarmarku, zostaną wydzielone tematyczne strefy, w których każdy będzie mógł spędzić czas tak jak lubi najbardziej.

Mikołajowy Zakątek – miejsce, gdzie naprawdę będzie można spotkać prawdziwego św. Mikołaja! To tu znajdować się będzie tradycyjna Choinka Młodych Gdańszczan, ustrojona przez najmłodszych mieszkańców własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Prawdziwą nowością będzie wenecka karuzela, która powstała specjalnie z myślą o tegorocznej edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego we włoskiej manufakturze. Na scenie znajdziemy też nowość – świetlisty tron św. Mikołaja. W Mikołajowym Zakątku pojawi się gigantyczna kula śnieżna ze specjalnym rowerem, dzięki któremu na jarmarku na pewno nie zabraknie śniegu. Kolejna nowa atrakcja, którą trzeba zobaczyć to Gadająca Skrzynka Katarzynka. Na łasuchów czekają domki ze smakołykami, gorącą czekoladą, piernikami czy owocami w czekoladzie.

Łosiowy Zakątek – a w nim domek z Łosiem Luckiem, który ponownie zawita na Targ Węglowy! W daleki od rzeczywistości świat przeniesie nas Magiczne Igloo. Łosiowy Zakątek wprowadzi nas również do nowej uliczki jarmarku – ulicy Bogusławskiego, gdzie nad naszymi głowami, po raz pierwszy rozbłysną tysiące świateł. Tam też będzie też można zrobić świąteczne zakupy – nieoczywiste, ręcznie i z sercem robione przez jarmarkowych artystów i rzemieślników.

Radosny Zakątek – strefa dla łakomczuchów. Jedzenie, picie, no i tradycyjne grzane wino. Zapraszamy na biesiadę na Jarmarku Bożonarodzeniowym, gdzie blask świateł, przenikający się zapach grzańca i smakowitych przysmaków rozgrzeją zimowe, chłodne dni. Będzie można tu miło spędzić czas, spotkać się ze znajomymi i nasiąknąć prawdziwą świąteczną atmosferą.

Food court – część Targu Węglowego przeznaczona zostanie na food court. Tu skosztujmy potraw aż z 12 kuchni świata! Skosztować będzie można m.in. wileńskie cepeliny, hiszpańskie churrosy, a także pierogi, placki ziemniaczane czy kaszubskie zupy na gęsinie. Tu również kupcy z bliskich i dalekich stron zaoferują artykuły spożywcze przydatne podczas przygotowywania świątecznych potraw! 


Zgodnie z wieloletnią tradycją na Jarmarku stanie brama adwentowa z kalendarzem i słodyczami. Punktem obowiązkowym dla każdego gościa targu będzie Fabryka Prezentów Świętego Mikołaja, czyli centrum upominków gdzie kupimy oficjalne upominki Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz pamiątkowe upominki z Gdańska takie, jak: tradycyjny kubek do grzańca, skarpety, karty. Zostaną one pięknie zapakowane na prezenty przez pomocników św. Mikołaja. Na pamiątkach przewijać się będzie charakterystyczny Jarmarkowi motyw dziadka do orzechów. W Fabryce Prezentów Świętego Mikołaja będzie można również nadać zakupiony na Jarmarku podarunek do bliskiej osoby dzięki darmowej przesyłce do paczkomatów InPost!

Świąteczne iluminacje
Kiedy nad miastem zapadnie zmrok o magiczny nastrój świąt zadbają Gdańskie iluminacje. Milionami światełek rozbłyśnie Targ Węglowy przyciągając swoim urokiem, zapachem pierników i grzańca. Co więcej… Od 5 grudnia 2021 do 2 luty 2022 podziwiać można będzie świąteczne iluminacje aż w 6 różnych lokalizacjach: w Parku Oliwskim, na Placu Kobzdeja, na Zielonym Moście, w Parku Oruńskim, Parku Regana i na Targu Węglowym.  Pojawią się też niespodzianki. Do znanych już z poprzednich edycji Projektu Odpalamy Święta dołączą nowe figury – m.in. czarodziejska ciuchcia i kandelabry.

W święta działamy razem!
Czas świąteczny skłania do integracji i działania w ramach wspólnego dobra. Tradycyjnie już idea ta znajdzie swoje odzwierciedlenie również podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Potwierdzeniem, że w święta warto, a nawet trzeba pomagać, będzie m.in. akcja organizowana wraz z GPEC na rzecz Fundacji Hospicyjnej. Wykupienie biletu-cegiełki o wartości 10 zł umożliwi grupie maks. 5 osób wykonanie wyjątkowych zdjęć w igloo z tropikalną wyspą w Zakątku Łosia i śnieżnej kuli napędzanej rowerem przy Teatrze Wybrzeże. Pieniądze będą zbierane do puszek i w całości trafią do Fundacji Hospicyjnej. Podopiecznych Hospicjum wesprzemy także kupując oficjalne gadżety Jarmarku.

Towarzyszyć wydarzeniu będzie bliskie nam #DajSerceNaŚwięta, ponieważ Jarmark to, jak zawsze, akcje charytatywne i działania wspierające szlachetne inicjatywy. Bo Jarmark, to miejsce, gdzie spotykają się wszystkie marzenia, radości, ale i troski. 

Tegoroczne hasło jarmarku to #NajlepszychŚwiąt z życzeniami, by każdy ze Świąt Bożego Narodzenia wziął dla siebie to, co dla niego najlepsze.

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy to dobra marka, znane i lubiane przez wszystkich wydarzenie - zajął trzecie miejsce w konkursie „European Best Christmas Market 2020”.  Na podium, prócz Jarmarku gdańskiego, znalazły się Budapeszt (1. miejsce) i Wiedeń (2. miejsce). 

Z #NajlepszychŚwiąt na ustach, już dziś zapraszamy na tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy.

Jarmark Bożonarodzeniowy to coroczne wydarzenie, które jest jedną z inicjatyw miejskich odbywających się w ramach akcji „Odpalamy Święta w Gdańsku”. 

www.facebook.com/jarmarkbozonarodzeniowygdansk 
www.instagram.com/jarmarkbozonarodzeniowy