JARMARK BOŻONARODZENIOWY W GDAŃSKU

Rok 2020 był inny niż te, które znaliśmy dotychczas, dlatego też  inny był ubiegłoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Wszystkich jego miłośników zaprosiliśmy do odwiedzenia go on-line.
 

A jak było wcześniej?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku, to już tradycja. Organizowany przez Międzynarodowe Targi Gdańskie w tradycyjnej formule od 30 lat, stawał się z roku na rok coraz ładniejszy. Zlokalizowany w historycznym centrum naszego pięknego miasta był przez ostatnie lata jak bajka. To tu, na Targu Węglowym Łoś Lucek mówił ludzkim głosem, wirowała karuzela z rumakami, w bramie adwentowej codziennie otwierały się kolejne okienka największego w Gdańsku kalendarza adwentowego. Uliczkami – Czekoladową, Cynamonową, Anielską czy Wigilijną przechodziły malownicze parady elfów, postaci z bajek i kolędników, na które wysoko z Anielskiego Młyna spoglądali Trzej Królowie, anioły i święci.

Urzekał turystów i mieszkańców Trójmiasta, którzy zimowy czas najchętniej spędzali właśnie tu. Poszukując niebanalnych pomysłów na prezenty w świątecznie udekorowanych i rozświetlonych drewnianych domkach, delektując się smakołykami z różnych stron świata, rozgrzewając gorącą czekoladą, grzanym piwem z imbirem i aromatycznym korzennym grzańcem z pomarańczami, serwowanym w kolekcjonerskich, jarmarkowych kubkach.

Ponieważ pomaganie jest piękne, nie mogło go zabraknąć i tu. Co roku organizowana była akcja charytatywna na rzecz Fundacji Hospicyjnej.

Gdański Jarmark z roku na rok był coraz lepiej oceniany i doceniany. W 2019 roku jako jedyny w Polsce został nominowany w konkursie o tytuł „European Best Christmas Market 2020” i uplasował się na 3 miejscu!