Jarmark Bożonarodzeniowy odbywa się na Targu Węglowym. Główne wejście znajduje sie od strony Targu Drzewnego i ul. Św. Ducha. Jak również można dostać się na Jarmark korzystając z przystanku komunikacji miejskiej "Brama wyżynna". Przystanek autobusowy znajduje się w odległości około 50 m od wejścia. A tranwajowy około 120 m od strefy wejścia na Jarmark. Z uwagi na charakter architektoniczny Starego Miasta nawierzchnia pokryta  jest z kostki brukowej, która w pewnych miejscach jest nierówna. Co może stanowić przeszkodę dla osób z utrudnioną mobilnością czy poruszających ssię na wózkach.
Przed główną bramą wejściową (od Targu Drzewnego) znajduje się parking z czterema miejscami parkingowymi dla osób z niepełnosprawnością.
Po prawej stronie znajduje się pierwszy kontener sanitarny dla kobiet. Do toalety prowadzą dwa stopnie bez poręczy. Po drugiej stronie Jarmarku przy Łosiowym Zakątku znajduje się drugi kontener sanitarny dla mężczyzn, do którego prowadzą dwa stopnie bez poręczy. Kontenery sanitarne oznaczone są piktogramami. Toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na Tragu Węglowym w strefie kontenerów sanitarnych. Oznaczona jest piktogramem osoby na wózku a dojście do toalety pozbawione jest barier. 
Do wiat, w których można sie schronić, spędzić czas, skonsumować jedzenie prowadzą pochylnie. Na terenie całego jarmarku znajdują się stoliki dostosowane dla osób poruszających sie na wózkach.  W obrębie Złotej Bramy trwa modernizacja w związku z czym jest węższe przejscie i należy zachować ostrożność i uważność na inne osoby. Cała przestrzeń Jarmarku odgrodzona jest barierkami oddzielającymi strefę ruchu zmotoryzowanego od pieszego. Na terenie całego Jarmarku obecne są osoby z obsługi, które zawsze chętnie wesprą i udzielą informacji.