Logo Jarmarku Bożonarodzeniowego

Dostępność Jarmarku

Jarmark Bożonarodzeniowy odbywa się na Targu Węglowym, w Zbrojowni ASP, Ul. Bogusławskiego, Ul. Tkacka, Ul. Kołodziejska oraz Przedbramie. Główne wejście znajduje się od strony Targu Drzewnego i ul. Św. Ducha. Można również dostać się na Jarmark korzystając z przystanku komunikacji miejskiej "Brama Wyżynna". Przystanek autobusowy znajduje się w odległości około 50 m od wejścia, a tramwajowy około 120 m od strefy wejścia na Jarmark. Z uwagi na charakter architektoniczny Starego Miasta, nawierzchnia jest pokryta kostką brukową, która w pewnych miejscach jest nierówna. Może to stanowić przeszkodę dla osób z utrudnioną mobilnością czy poruszających się na wózkach.

Miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnością znajdują się w Strefie Płatnego Parkowania na ulicach Bogusławskiego, Św. Ducha, Targu Drzewnego, a także na Targu Węglowym. Po prawej stronie wejścia na Targ Węglowy od strony Targu Drzewnego umieszczona jest kontener sanitarny damsko-męski oraz toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością, z dojściem pozbawionym barier. Po drugiej stronie Jarmarku, przy Łosiowym Zakątku, znajduje się toaleta miejska, również przygotowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Kontener sanitarny i toaleta są oznaczone piktogramami.

Wiaty, w których można się schronić, spędzić czas czy skonsumować jedzenie, są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózku. Na terenie całego jarmarku umiejscowione są stoliki dostosowane dla osób poruszających się na wózkach. W obrębie Złotej Bramy trwa modernizacja, w związku z czym przejście jest węższe. Należy więc zachować ostrożność i uważać na innych przechodniów. Cała przestrzeń Jarmarku jest odgrodzona barierkami, oddzielającymi strefę ruchu zmotoryzowanego od pieszego.

Na terenie całego Jarmarku obecni są pracownicy obsługi, którzy zawsze chętnie pomogą i udzielą informacji.
Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku
© 2024 Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
Ilustracja przedstawiająca Jarmarkowego Renifera